ArabicEnglishPersian

درمان رادیو فرکانسی چه کاربردهایی دارد؟

درمان رادیو فرکانسی در فیزیوتراپی

درمان رادیو فرکانسی که به اختصار به آن RF گفته می شود، یک نوع روش جدید درمان که انرژی های الکترومغناطیس را با فرکانس بالا به بافت بدن وارد می کند.

توجه داشته باشید انرژی که در RF وجود دارد کمترین میزان انرژی تابشی الکترومغناطیسی می باشد و یک تاثیر حرارتی بسیار عمیق به بافت انتقال می دهد.

این نوع درمان برای بیمارانی که از دردهای عضلانی و مفصلی رنج می برند بسیار مناسب است زیرا این روش به تسکین درد های این چنینی بسیار کمک می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا با روش های درمانی دستگاه های رادیو فرکانسی بیشتر آشنا شوید.

درمان رادیو فرکانسی چه کاربردهایی دارد؟

استفده از دستگاه رادیو فرکانسی در درمان بیماری های بسیاری کاربرد دارد که برخی از این بیماری ها عبارتند از:

  • درمان سلولیت
  • کمر درد
  • شانه یخ زده
  • لاغری موضعی ( ران، بازو، سینه، شکم، پهلو)

مدت زمان درمان رادیو فرکانسی

طول درمان با امواج رادیو فرکانسی بسیار کم است و در کمترین زمان بهترین نتیجه حاصل می شود.

درمان با RF به سرعت درد را در بافت تسکین می دهد و پس از مدت کوتاهی بیمار کاملا بهبودی را در بدن خود مشاهده می کند.

به طور معمول طول درمان وابسته به شرایط بیمار می باشد و حداقل بیمار بایستی 3 تا 5 جلسه تحت درمان قرار بگیرد.

آیا درمان RF عوارضی دارد؟

تا به حال کارشناسان و بیماران هیچ گونه گزارشی مبنی بر عوارض این نوع دستگاه ها داده نشده است و خوشبختانه تمامی درمان ها موفقت آمیز بوده است.

چند نوع روش انتقال امواج رادیو فرکانسی وجود دارد؟

برای درمان رادیو فرکانسی و انتقال امواج به بافت از دو روش تک قطبی و دو قطبی استفاده می کنند

درمان به صورت تک قطبی

دستگاه هایی که دارای یک قطب هستند در واقع دارای یک الکترود می باشند .

با انتقال تک قطبی جریان از یک الکترود (دستگیره) دستگاه تولید کننده در طول بدن به جریان می افتد و با بیشترین مقاومت در نواحی سری تک قطبی برخورد می کندکه در آن ناحیه حرارت دهی بافت در لایه های زیر پوست اتفاق می افتد.

درمان به صورت دو قطبی

منظور از دو قطبی یعنی دستگاه هایی که شامل دو قطب یا دو الکترود هستند. در این روش جریان از دستگاه تولید کننده تنها در طول بافتی که بین دو الکترود روی دستگیره است جریان پیدا می کند.

این الکترودها مدار الکتریکی را شروع و تکمیل می کنند. بنابراین در روش دو قطبی هیچ جریانی از سایر قسمت های بدن عبور نمی کند.

توجه داشته باشید در تمام انواع RF لاغری، مقاومت در برابر عبور جریان در بافت است و نه الکترود که اثر حرارتی را تولید می کند

آیا درمان رادیو فرکانسی در زیبایی هم کاربرد دارد؟

با استفاده از دستگاه رادیو فرکانسی در جهت لاغری، پوستی نرم تر و سفت تر که در پی آن سلولیت های بدن نیز کاهش پیدا می کند به ارمغان می آید.

کاربرد فناوری رادیو فرکانسی بدین شکل است که باعث می شود پوست سفت تر شود در حالی که سلول های چربی را برای داشتن پوستی نرم تر کاهش می دهد و به حداقل می رساند

درمان با رادیوفرکانسی در زیبایی پوست را به گونه ای محکم می کند که تا حد بسیار زیادی افتادگی پوست را جبران می کند و ترک های پوستی به خصوص بعد از زایمان را کاهش می دهد.

در روش استفاده از دستگاه رادیو فرکانسی برای زیبایی و لاغری، امواج باعث حل شدن سلول ها و محتوای چربی می شود و از طریق سیستم دفع، مواد زائد بدن کاهش پیدا می کند.

به بیانی دیگر با استفاده از این روش چربی بدن به آرامی در طول زمان  و درمان های مکرر ذوب خواهد شد.

معمولا در چندین ماه و حداقل در 4 ، 5 درمان بیمار به مطلوب خود خواهد رسید

قیمت دستگاه رادیو فرکانسی

به طور معمول قیمت دستگا های رادیو فرکانسی یا RF بنابر درمان های موفقیت آمیزی که داشته است، جایگاه خوبی در بین سایر روش های درمانی حوزه فیزیوتراپی و زیبایی به دست آورده است که در این مقاله به طور خلاصه با آن آشنا شدید.

برای اطلاع از قیمت دستگاه های رادیو فرکانسی و ویژگی های آن می توانید با مشاوران تماس حاصل فرمایید.

دستگاه RF یا رادیو فرکانسی شرکت مایکروتکنولوژی

دستگاه رادیو فرکانسی یا RF در حوزه فیزیوتراپی تحت عنوان تکار شناخته می شود و در زیبایی با نام RF شناخته می شود. در این دستگاه با امواج رادیو فرکانسی بیماران با پروتکل های درمانی مخصوص تحت درمان قرار می گیرند.

در دستگاه تکار مایکروتکنولوژی پروتکل های آماده ی زیادی برای نقاط مختلف بدن وجود دارد که کاربران گرامی می توانند با استفاده از آن ها اقدام به درمان نمایند.

علاوه بر پروتکل های آماده ای که بر روی دستگاه وجود دارد، به کاربر اجازه تعریف پارمترهای مختلف داده شده است که می توانند به صورت دستی میزان پارامترها را مشخص کنند و برای هر بیمار با پروتکل مجزا شروع به درمان نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما از طریق لینک زیر ارتباط برقرار نمایید

https://zil.ink/micromedco

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا